Bizi takip edin

Otribebe Hakkında

Otribebe, bebeklerdeki burun tıkanıklığı sorununu gidermek için özel olarak geliştirilmiş, pratik ve hijyenik çözüm sunan ilk tedavi setidir.

"Bebek ve çocuklarda mevsimsel olarak sık rastlanan solunum yolu enfeksiyonları yüksek miktarda mukus (burun salgısı) üretimine ve dolayısıyla da bebeğinizin burnunun tıkanmasına neden olur. Tek başına bakıldığında burun tıkanıklığı önemli bir sorun gibi görünmeyebilir. Ancak tıkalı burun bebeğinizin rahatını ve huzurunu ciddi şekilde etkileyebilir ya da giderilmediğinde orta kulak iltihabı ya da sinüzit gibi daha ciddi ve agrili ağrılı enfeksiyonlara dönüşebilir. 6 aylık olana kadar bebekler ağızdan nefes alabilme ve burun kanallarını sümkürerek temizleyebilme yeteneklerine sahip değildirler. Bu sebeple bebeklerin tıkanan burnunu etkin bir şekilde temizlemek çok önemlidir. Otribebe yöntemi bebeklerdeki burun tıkanıklığı sorununu gidermek için özel olarak geliştirilmiş ve Otribebe markası altındaki ürünler, bu yöntem için özel olarak tasarlanmıştır. Otribebe bebeklerdeki burun tıkanıklığına karşı kesin pratik ve hijyenik çözüm sunan ilk tedavi setidir. Otribebe markası altında yer alan ürünler Otribebe Nazal Aspiratör, yedek uçları ve Otribebe Monodoz deniz suyu olup, sadece eczanelerde satılmaktadır."

Otribebe Monodoz
Otribebe Monodoz, tamamen steril %100 deniz suyu içeriği ile bebeklerde burun akıntılarının ve burnu tıkayan salgının temizlenmesinde kullanılır.

Otribebe Monodoz, soguk algınlığı ve alerjiler sonucunda oluşan burun akıntılarının ve burnu tıkayan salgının temizlenmesinde kullanılır. Bebeklerin hassas burnu için tek kullanımlık flakonlarda ambalajlanmış izotonik ve steril %100 deniz suyu içerir. Özellikle yenidogan ve 2 yaşın altındaki bebeklerde nazal aspiratör kullanımlık önce kullanımı kolaylaştırmak için ilk adım olarak koyulaşmış burun salgısını nemlendirmek üzere önerilir.

Otribebe Nazal Aspiratör

Otribebe Nazal Aspiratör, burun tıkanmasına yol açan salgıların temizlenmesi için geliştirilmiş bir cihazdır.

Burnun tıkanmasına yol açan burun salgısının burundan kontrollü aspirasyon yardımı ile temizlenmesi için geliştirilmiş medikal bir cihaz olan Otribebe Nazal Aspiratör ağızlık, esnek silikon bir tüp, aspiratörün sabit tutulmasına yarayan sert bir gövde ve bebeğin burun deliğine uygun tasarlanmış sünger filtreli şeffaf anatomik uçtan oluşur.

Otribebe Yedek Uçlar
Burun salgısının nazal aspiratöre geçmesini önlemek için sünger uçlu filtre içeren tek kullanımlık uçlardır.

Otribebe Nazal Aspiratör'ün tek kullanımlık anatomik uçları burun salgısının cihaza geçmesini önlemek için sünger bir filtre içerir. Bir kutu içerisinde 3 adet tek kullanımlık yedek uç bulunur. Sonraki kullanımlar için 10'lu yedek uç kutuları da eczanelerde mevcuttur. Tek başına veya Otribebe Monodoz ile birlikte kullanılır.

Yalnızca eczanelerde satılmaktadır.

Otribebe Nazal Aspiratör, yedek uçları ve Otribebe Monodoz yalnızca eczanelerde satılmaktadır. Eczacınıza danışınız.