ana içeriğe git
Bebeklerde Soğuk Algınlığı: Ne Yapılmalı ve Nasıl Önlem Alınmalı ?

Bebeklerde Soğuk Algınlığı: Ne Yapılmalı ve Nasıl Önlem Alınmalı ?

Soğuk algınlığı, küçük çocuğunuz için rahatsız edici olmasına rağmen çocuklar için çok yaygın bir hastalıktır.8 Bununla birlikte, bebeğinizin çok sık soğuk algınlığına yakalanmasını önlemek için izleyebileceğiniz birkaç ipucunu burada bulabilirsiniz.

Soğuk algınlığı: Bebekler neden daha hassastır ?

Bebekler düşük sıcaklıklara karşı küçük çocuklardan ve yetişkinlerden daha hassastır. Bebeğinizin çok sık soğuk algınlığına yakalanmasını önlemek için kışın açık havada bebeğinizi sıcak tutmanız önemlidir.

Bebekler nasıl soğuk algınlığına yakalanır?

Kreşler virüslerin veya bakterilerin en hızlı yayıldığı yerlerdir. Aynı zamanda iş yeriniz veya gittiğiniz mağazalar da buna dahildir. Bebekler ancak daha sosyal hale geldikçe, solunum virüslerine karşı yavaş yavaş bağışıklık geliştirirler. Siz de burnunuzu temiz bir mendile sümkürmeyi ve öksürdükten sonra mendili atmayı unutmayın. Bebeğinize bulaşmasını önlemek için ellerinizi düzenli olarak yıkayın.

Bebeklerde soğuk algınlığının belirtileri nelerdir?

  • Tıkalı, akan bir burun
  • Hapşırma
  • Öksürük

Ancak belirtiler, özellikle de bebeğinizin ilk soğuk algınlığı ise değişiklik gösterebilir. Semptomların ilk belirtisinde bir doktora başvurmanızı öneririz. Çocuklarda Soğuk Algınlığı hakkındaki makalemizde fazla bilgi bulabilirsiniz.

Ancak, bebeğiniz zaten soğuk algınlığı geçiriyorsa, soğuk algınlığı sırasında Bebeğinizin Burnunu Temizlemek için önerilerimizi ve soğuk algınlığı sırasında Bebeğinizi Uyutmak için ipuçlarımızı inceleyebilirsiniz.

PM-TR-OTRI-23-00075