ana içeriğe git

Daha İyi Nefes

Daha Kolay Beslenme

Daha İyi Uyku

Otribebe’nin temizleme yöntemi oldukça basit ve güvenlidir.5-7

1. Nemlendirin

İzotonik ve steril %100 doğal deniz suyundan oluşan serum fizyolojik ile bebeğinizin burnunu nemlendirin.5

2. Temizleyin

Aspiratörü kullanarak bebeğinizin burnunu nazikçe temizleyin. Aspiratörün üzerine yumuşak uçlu ağzı takın ve burun kanalını nazikçe temizlemesi için bebeğin burnunun içine yerleştirin. Aynı işlemi her iki burun kanalına da ayrı ayrı uygulayın.6

3. Ucu Değiştirin

Hijyen için, tek kullanımlık aspiratör ucunu değiştirin. Bebeğinizin burnu temizlendikten sonra, maksimum hijyen için tek kullanımlık ucu atın ve aspiratörü bir sonraki kullanım için hazırlayın. Bebeğiniz tertemiz burnuyla kolayca nefes alsın ve her anı neşeli olsun!7

OTRİBEBE Monodoz Serum Fizyolojik nasıl kullanılır?

Doğal serum fizyolojik çözelti olduğundan OTRİBEBE Monodoz, istenen sıklıkta ve gerek duyulan süre boyunca kullanılabilir.

OTRİBEBE Monodoz, bebeklerde doğdukları ilk günden itibaren kullanılabilir.

Önerilen kullanım sıklığı:

Burun için kullanım: Her bir burun deliği için günde 4 kez veya ihtiyaç duyulan sıklıkta. Her bir burun deliğine bir doz.

Göz için kullanım: İhtiyaç duyulan sıklıkta.

Kullanım şekli:

Burun temizliği: Yenidoğan ve bebeklerde burun temizliğinin bebek uyanık ve sakin olduğunda ve emzirmeden önce yapılması önerilir. Bebeği hafif eğimli bir yatağa (30°) başı yana gelecek şekilde yatırın (boğazına yanlış girme riskini önlemek için asla geriye doğru değil).

 1. Bir tek kullanımlık flakonu ayırın ve kapağını çevirerek açın.
 2. Flakonun ucunu nazikçe burun deliğine sokun ve çözeltiyi burun deliğinden akıtmak için flakonu sıkıca bastırın. Gerekirse, tek dozu tamamen boşaltmak için ikinci kez bastırın.
 3. Çözeltinin diğer burun deliğinden dışarı akmasına izin verin.
 4. Diğer burun deliği için tekrarlayın

OTRİBEBE Nazal Aspiratör nasıl kullanılır?

OTRİBEBE Nazal Aspiratör nasıl kullanılır?

Hijyenik nedenler ve kontaminasyondan kaçınmak için, OTRİBEBE Nazal Aspiratör’ün tüm parçalarının uygun şekilde monte edildiğinden ve kullanılmış bir başlık ile birleştirilmediğinden emin olun.

 1. OTRİBEBE Nazal Aspiratör’ü kullanmadan önce ellerinizi yıkayınız.
 2. Bir tek kullanımlık ucu (A) aspiratörün gövdesine (B) yerleştiriniz. Kullanılmış başlıkları tekrar kullanmayınız.
 3. Ağızlığı (C) ağzınıza (ebeveyn, bakıcı) yerleştiriniz ve aspiratörün ucunu (A) çocuğunuzun burun deliğine yerleştiriniz. Performansı arttırabilmek için diğer burun deliğinin aspirasyon esnasında çok kısa süre kapatılması önerilir.
 4. Ağızlık (C) kısmını kullanarak yavaş ve düzenli bir şekilde içinize çekiniz (aspirasyon).
 5. Eğer aspiratör ucu aspirasyon sırasında dolarsa, ucu değiştiriniz. Kullanılmış ucu tekrar kullanmayınız.
 6. Aynı işlemi diğer burun deliği için de uygulayınız.
 7. Temizlik talimatları:

Kullanımdan sonra tek kullanımlık ucu (A) çıkarınız ve atınız. Ağızlığın dış yüzeyini (C) ılık suyla temiz ve nemlendirilmiş bir bez kullanarak siliniz ve bir mendille kurulayınız. Yalnızca gövdenin içinde mukus veya salgı olması durumunda: gövdeyi (B) plastik borudan ayırınız. Tüpü tekrar takmadan önce gövdeyi (B) ılık suyla yıkayınız ve kurumaya bırakınız. Cihazın kuru olduğundan emin olunuz ve orijinal ambalajında saklayınız. Ellerinizi dikkatlice yıkayınız.